Skip directly to content

Vaše zdraví

www.lekarnickekapky.cz - vše co Vás může zajímat o lécích, lékárnách a lékárnících
Akutní infekční rýma Teplota Bolest v krku
Stravování při různých zdravotních omezeních nebo před vyšetřením
Bolest je psychický stav či pocit většinou spojený s aktuálním nebo potenciálním poškozováním živé tkáně organizmu. Nejčastěji vzniká v důsledku poškozujících účinků na organizmus, ohrožujících jeho existenci nebo celistvost, či jako příznak
Vypadávání vlasů je přirozené. Je způsobeno obměnou buněk našeho těla. Lidský vlas má životnost zhruba 2 – 5 let, počet a hustota vlasů se u každého z nás liší, je to podmíněné geneticky.
Cholesterol je důležitou stavební látkou nervů, mozkových buněk a některých hormonů. Většinou si ho organismus vyrábí sám a část ho je přijímána v potravě.
Arteriální hypertenze je nejčastější onemocnění srdce a cévního oběhu. O hypertenzi mluvíme, jestliže hodnoty krevního tlaku přesáhly 140/90. Hypertenzí trpí téměř 25 % dospělé populace, svými komplikacemi významně ovlivňuje nemocnost a úmrtnost.
Pálení žáhy vyvolává tzv. gastroezofagealní reflux neboli refluxní choroba jícnu. Příčinou pálení žáhy (pyrózy) je zpětný návrat kyselého žaludečního obsahu do jícnu. Je to způsobeno nedostatečným napětím a funkcí jícnového svěrače.
S přicházejícím podzimem se výrazně vyskytují běžná nachlazení nebo chřipka. Obojí je onemocnění cest dýchacích a zpočátku nepoznáme, které z těchto onemocnění nás potkalo. Nachlazení je způsobeno viry, které se přenáší kapénkami (kýchání, kašel).